Chovatelský deníček B-čka

Grot Cidabro

24.2.2007 se narodilo Áčko, nejméně rok po té jsem nechtěla štěňata ani vidět :) Jak šel čas, má nechuť ke kousajícím piraňám klesá. 2008 nastává velké váhání a hledání psího ženicha. 2009, čas tlačí na mé rozhodnutí a základní otázka, což není "být či nebýt" ale "krýt či nekrýt" je přes velký nesouhlas mé drahé polovičky vyřešena. Takže budou chlupáčci. Ženich je vybrán, největší inspirací bylo moje bláznivé sluníčko Agrouš, takže to bude jeho starší brácha Grot. Ikarka ač jindy hárá přesně jako hodinky, tak si posunuje hárání o měsíc.

Krytí

18.3. Hádka s manželem, šílená cesta přes Prahu, krytí velmi rychlé a bez problémů :). Další dva dny sněhové kalamitky, nemám sílu přemlouvat manžela, aby se jelo na překrytí. Však je Ikča holka šikovná a určitě zvládne mrňousků dost.

Těhotenství

6 dní po krytí Ikča je stále divá po Agroušovi, už aby ty sexuální touhy přestaly. 7. den změna, záčíná u ní žravost, tj. nejradši by snědla i sama sebe, bude v tom.... denně sleduji kalendář, navštěvuji veta 28.den po krytí, podle sona budou 4. Nevěřím tomu. Ke konci je jak ohromná bečka, nevím, jestli je to z počtu štěňat nebo z její šílené žravosti.

Porod

63. den

Ikča 57.den

8:03 U nás pořád nic, drží pěkně pohromadě. Nervózní začnu být až zítra. :) Marek je dneska celý den pryč, tak jí dal kázání ať pěkně porodí, třeba si dá říci.

11:26 No, nervit jsem už začala, navíc mně Anička dělá dneska nějakou zkoušku. Tak jsem si řekla, holka neblbni a vzala psíky na procházku. No, vůbec mně nedošlo, že lilo, takže Ikča přišla ze spoda pěkně omítnutá. Mé pečlivě v čistotě udržované cecíky a bílý prostěradlo v porodní bedně přišlo nazmar. Ještě jsem si na netu přečetla problémy při porodech a už se prostě bojím přenášení, císařů a tak. No a pracovat mně nejde, prostě jednoduše řečeno blbnu. Vyměnila jsem prostěradlo.

15:00 Občas zrychleně dýchá. Vzala jsem jí ven vyčůrat. Začla si hrabat v thúji doupě. Vzala jsem jí domů. Opět nové prostěradlo.

16:35 Jdu se podívat na psy, někdo zrychleně dýchá, Agrouš. Zapomněla jsem, že jsem mu zrovna půlhodiny házela venku talíře. Připadám si, že mně hrabe. Ikča rozhrabala porodní bednu.

17:05 Nervím pořád, pustila jsem si na uklidnění soundtrack Pána prstenů a začla výmýšlet stupidní psí jména. Tímto se budoucím majitelů za ně rovnou omlouvám. S rozumem a praktičností nemají, co dělat. Jeden psí kluk bude Balrog.

17:15 Lítá po schodech nahoru dolů, hlídá a řve.... Agrouš mně smutně leží u nohou...

17:35 Dobrá zpráva, Anička udělala zkoušku za 1.

17:50 Obě jsme neklidné, neví, jak si lehnout, pořád někam chodí, vstává, lehá. Hrabe pelech.

19:48 Opět Thújová scénka. Nevyměňuji prostěradlo.

20:50 Přijela Anička a Marek, synek vede řeči o porodech, mám chuť po něm něco mrštit...

64. den

0:30 Spím u ní ve spacáku, tedy přesněji nespím, práská mně hlava.

0:30-1:30 Piští a dýchá, sprdla jsem jí, aby nehysterčila a byl chvíli klid.

5:00 Piští a dýchá

6:00 Ranní rodinné zmatky

8:45 Chvíli chrní a já začínám být silně nervózní, trvá to dlouho nebo mně to aspoň připadá.

9:15 Spí, mrňátko - choďátko kope.

10:30 Další dávka vřeštění.

11:31 Chrní. Jestli neporodí do zítřka dopoledne, bude se muset k vetovi, děsím se. Přestává dělat divadýlko a chová se rozumně, celé odpoledne spí, případně zrychleně dýchá, asi došla k závěru, že divadýlko jí nepomůže a bude muset porodit. Martina mě poslala mail o velmi komplikovaném porodu naháčka. No vzhledem k tomu, že mé nervení je pořád na vzestupu, tak jsem se málem strachy sesypala. Jeden telefon a procházka s Agroušem to trochu vyřešily. Občas(nejenom občas) mám pocit, že bych potřebovala proplesknout, abych se chovala normálně.

Ikča a štěňátka

20:40 Tlačí asi 10 minut ...

21:50 narodil se první kluk, 340g, Balrog(bílý)

22:40 narodil se další kluk, 390g, Barahir(žlutý)

23:09 narodila se holka, 360g, Belkira(růžová)

23:55 narodil se další kluk, 310g, Beren(světle modrý)

0:48 narodila se holka, 340g, Brinn

1:38 narodil kluk, 310g, Brand

4:45 mrtvá holka, 320g, (Ikča se po 6 tvářila, že je konec)

Páni veti vaše sono odhady počtu štěňat fakt nesedí.....

Takhle to pokračovalo ...

 

 

Webdesign © 2005 PROKOP software. Obsah © 2005 Iva Prokopová